10-te urodziny Wichury z Krzysiem WIELICKIM-22.10.2014 r.- za nami!!!

10-te urodziny Wichury z Krzysiem Wielickim!

„Już 10 lat minęło jak jeden dzień…”- tymi słowami rozpoczęli swój 10 jubileusz Wichurzanie w środę 22 października 2014 r. w auli Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Gościem specjalnym uroczystości był światowej sławy himalaista- Krzysztof Wielicki. Wśród innych znamienitych gości znaleźli się: Burmistrz Pszczyny- Pan Dariusz Skrobol, Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, grupa przewodników beskidzkich z Pszczyny, zarząd bielskiego oddziału PTT, grupa turystyczna Kulejących Aniołów z Panią Krystyną Fuławką i opiekunem Wojtkiem Miczkiem a także najważniejsi: młodzi turyści- jubilaci ze swoimi rodzicami.

Piękne dekoracje na auli tworzyły niepowtarzalny- rodzinny klimat- tak stwierdzili jednogłośnie zaproszeni goście. Dziesiątki fotoreportaży z podróży, zdobyte puchary, sprzęt turystyczny wkomponowany w scenę tak, by tworzyć górskie obozowisko, pięknie udekorowane stoły z mnóstwem wypieków domowej roboty- to wszystko składało się na wspaniałą atmosferę kilkugodzinnej uroczystości.

Ogromny tort z logo Wichury był jednym z najważniejszych a zarazem najsłodszym punktem programu imprezy jubileuszowej. Po odśpiewaniu 100 lat, każdy mógł spróbować wspaniałego wypieku, który został ufundowany przez wujka jednego z Wichurzan. Wspaniałe wypieki przygotowali również rodzice a zwłaszcza mamy młodych wędrowców, które to, takie same wspaniałości przygotowują swoim dzieciom na wyjazdy.

Po zdmuchnięciu świec na torcie, Pan Burmistrz Dariusz Skrobol wręczył Wichurzanom ufundowane przez niego już po raz trzeci koszulki firmowe z logo Wichury i Pszczyny, w których młodzi turyści godnie reprezentują już od prawie 5 lat swoje miasto, szkołę i Polskę na szlakach turystycznych. Również list gratulacyjny z okazji jubileuszu został przekazany przez burmistrza wędrowcom z życzeniami dalszych sukcesów i szczęśliwych powrotów do domu.

10 lat- sporo czasu, to i wydarzeń wiele. Podsumowanie najważniejszych z nich nie miało końca:

116 wyjazdów jedno i wielodniowych
162 dni w górach
13 spotkań turystycznych
Beskidy, Tatry, Pieniny, Karkonosze, Bieszczady, Góry Świętokrzyskie, Gorce

Beskid Śląsko- Morawski, Tatry Słowackie, Mała Fatra, Wielka Fatra, Alpy, Dolomity, Karawanki, Słowacki Kras, Góry Węgier

Polska, Czechy, Słowacja, Włochy, Niemcy, Austria, Słowenia i Węgry

Korona Gór Polski- 15 z 28 szczytów zdobytych

Korona Gór Europy- zdobyte: Rysy, Śnieżka, Zugspitze i Kekes- czyli najwyższe szczyty Polski, Czech, Niemiec i Węgier

Wędrówki Głównym Szlakiem Beskidzkim i Głównym Szlakiem Sudeckim
Zabytki UNESCO: Holloco, Kościół Pokoju w Świdnicy, Salzburg, Domica, Vlkolinec,
Setki zdobytych odznak GOT, zimowej GOT, MOT i GSB.

Niezliczona ilość zwycięstw i miejsc na podium, ale najważniejsza jest i tak dobra zabawa, wędrowanie, integracja i bezpieczne powroty do domu.

 

Oddając hołd minutą ciszy, wspomnieli również tych, którzy pozostali na zawsze w górach, a którzy mają szczególne miejsce w sercach wszystkich Wichurzan: Pana Krzysztofa i Marcina…

 

Jubileusz stał się też dobrą okazją do wręczenia kolejnych odznak GOT tym Wichurzanom, którzy w ostatnim czasie je zdobyli. Otrzymali je z rąk Pana Krzysztofa Wielickiego, który przekazał młodzieży podczas wyświetlanych slajdów z Himalajów bardzo wiele mądrych słów i kwestii. Jedna z nich zapadła głęboko w serca wszystkich: „To nie Wy musicie się tłumaczyć ze swojej pasji, niech się tłumaczą Ci, którzy jej nie mają”. Wspaniała prelekcja piątego zdobywcy Korony Himalajów była uwieńczeniem uroczystości jubileuszowych u Wichurzan. Wyjątkowa impreza pozostanie na długo w pamięci wszystkich gości, którzy byli w tym dniu razem z młodymi turystami.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji uroczystości!!!

 

W Dzień Zaduszny- 2 listopada, wybierają się Wichurzanie głównym szlakiem beskidzkim na Policę i Okrąglicę, by zapalić znicz w Kaplicy Matki Bożej Opiekunki Turystów, gdzie znajduje się tablica pamiątkowa zmarłych członków klubu.

 

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader

4 thoughts on “10-te urodziny Wichury z Krzysiem WIELICKIM-22.10.2014 r.- za nami!!!

Dodaj komentarz