2016-09-18 Jałowiec:)

Z Wichurą na Jałowcu w Beskidzie Żywieckim.

Na pierwszą wycieczkę w roku szkolnym 2016-2017 wybrali się turyści z Wichury na Jałowiec. Przepiękne widoki rozciągające się z tego szczytu nie były niestety dane tym razem Wichurzanom, gdyż gęsta mgła zalegała tego dnia w górach. Jednakże wyjazd jak zawsze był bardzo udany.

Swoją wędrówkę rozpoczęli w Stryszawie, skąd żółtym szlakiem wyruszyli w kierunku grzbietu. Po drodze mogli się dowiedzieć, że tą ścieżką wędrował często Kardynał Stefan Wyszyński i właśnie Jemu został dedykowany szlak. Na Jego też cześć- w setną rocznicę urodzin- postawili mieszkańcy okolicznych wsi krzyż. Na szlaku turyści mogli również zobaczyć niestety przewrócony już 300 letni świerk- Siłosław, mierzący 30 m wysokości I 4,5m. w obwodzie.

Dłuższy odpoczynek na szczycie Jałowca i dalsza wędrówka w kierunku Przełęczy Opaczne, gdzie w schronisku „W murowanej piwnicy” wręczone zostały kolejne odznaki GOT.

Dalszej wędrówce przez Przełęcz Kolędówki do Stryszawy towarzyszył deszcz, ale to nawet to nie było w stanie zepsuć dobrych humorów turystów.

Po raz kolejny zdobywali Wichurzanie punkty i szczyty dla Hospicjum:) Ważne jest również to, że coraz częściej i coraz więcej całych rodzin  uczestniczy w wycieczkach Wichury.

Na następny wyjazd wybierają się Głównym Szlakiem Beskidzkim dla Hospicjum dziecięcego w Tychach- 29 i 30 września z noclegiem w schronisku na Soszowie, a 1 października na rajd PTTK z metą na Przełęczy Przegibek.

Galeria zdjęć:)- kliknij

 

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader