2018-04-06- Spotkanie turystyczne:)- za nami:)

Zdjęcia w galerii:)

Spotkanie turystyczne z himalaistami u Wichurzan.

Prawie 130 osób gościło w piątek 6 kwietnia 2018 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszczynie, gdzie Wichurzanie zorganizowali spotkanie dla swoich członków i zaproszonych gości. Opowiadali o podróżach, zdobytych szczytach i osiągniętych sukcesach w ostatnim roku.

Stoły uginały się pod schroniskowymi smakołykami przygotowanymi przez rodziców Wichurzan, a na scenie Maja, Maciek i Igor opowiadali o przygodach, które można było pooglądać również na filmikach zmontowanych ze zdjęć. Od ostatniego spotkania minęło 13 miesięcy, w ciągu których klub zorganizował 44 wyjazdy i imprezy! Udało się zdobyć Olimp- najwyższy szczyt Grecji, Zugspitze- najwyższy szczyt Niemiec a także Naafkopf- leżący na styku granic: Liechtensteinu, Szwajcarii i Austrii i Piz Boe- trzytysięcznik w DolomitachJ

Takie spotkanie to doskonała okazja by odwdzięczyć się tym, którzy w różny sposób pomagają w realizacji marzeń młodych ludzi. Dlatego też najmłodsi członkowie Wichury wręczyli podziękowania firmom i osobom prywatnym przyczyniającym się do ich szczęścia.

Na scenie wyróżniono również turystów, którzy w ostatnim czasie zdobyli Górskie Odznaki Turystyczne. W antyramach Wichurzanie przygotowali fotorelacje z wyjazdów z ostatniego roku, które można było też podziwiać w kronikach wraz z opisami.

Na zakończenie wystąpili goście specjalni: Paweł i Karol z Łazisk Górnych, którzy opowiedzieli i pokazali na filmie i zdjęciach swoją podróż w Himalaje. Odbyli trekking wokół Annapurny z wyjściem na sześciotysięcznik. Kultura, ludzie,  zwyczaje i kulinarne przysmaki pojawiały się na fotkach i w opowieściach podróżników. Najpiękniejsze jednak były góry dominujące nad wszystkim.

Dziękujemy uczestnikom za życzliwość i sympatię okazywaną nie tylko w czasie spotkania. Zachęcamy innych chętnych lubiących podróże i turystykę górską w szeregi klubu turystycznego WICHURA.

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader