2018-05-27 Biskupia Kopa:)

Galeria zdjęć-kliknij tutaj:)

Ostatnią niedzielę maja spędzili Wichurzanie całymi rodzinami w Sudetach a konkretnie w Górach Opawskich. Zdobyli Kopę Biskupią (890 m.n.p.m.)- najwyższy szczyt tego pasma. Nawet upał nie „ostudził” zapału młodych i nieco starszych turystów zdobywających Koronę Gór Polski.

Początek szlaku był bardzo atrakcyjny zwłaszcza dla przedszkola Wichurowego, gdyż mała wspinaczka skalnym wąwozem była dużym wyzwaniem dla małych nóżek:). Na zakończenie tego odcinka 11-metrowa drabina, która powodowała błysk w oku nie tylko u najmłodszych. Dalej jeszcze wędrówka zalesionym odcinkiem szlaku, jednakże już przed schroniskiem ogromne połacie wiatrołomów i wywrotów wystawiły turystów na działanie promieni słonecznych. W schronisku długi odpoczynek na posiłek i zregenerowanie sił przed atakiem szczytowym.  Po drodze przepiękna panorama na pobliskie miejscowości wypoczynkowe- Pokrzywną i Głuchołazy  oraz na okoliczne pasma górskie Sudetów.

Przepiękna wieża na Kopie Biskupiej niestety z powodu remontu była zamknięta. Ale u jej podnóża zdobycie Korony Gór Polski świętował kolejny Wichurzanin- Wojtek. Tak więc były gratulacje i Picolo, które ugasiło pragnienie zwłaszcza najmłodszych:)

Dalej wędrówka jakże odmienionym odcinkiem szlaku- totalnie wyłysiałym grzbietem Srebrnej Kopy. Połamane i powywracane drzewa utrudniały wędrówkę, ale dla Wichurzan stanowiły jedynie doskonały tor przeszkód:).  Topograficznie Wichurzanie odebrali kolejną lekcję, gdyż doskonale było widoczne pasmo Jeseników w Czechach z najwyższym Pradziadem (1491 m.) oraz południowa Opolszczyzna z Nysą Kłodzką i jeziorami Nyskim i Otmuchowskim.

Kolejna udana wyprawa Wichurzan, którzy zdobyli dla Hospicjum ponad 1000 punktów:) Wędrówka całymi rodzinami sprawia, że rodzice coraz więcej czasu spędzają w bardzo pożyteczny sposób ze swoimi  dziećmi.

Na następne wyjazdy górskie zapraszają Wichurzanie w czerwcu: w Małą Fatrę i w Gorce.

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader