2018-07-12 Tatry Koprowy

zdjęcia w galerii:)

Wichura z Ojcem Pio w Tatrach na  Koprowym Wierchu.

Wakacje to czas, kiedy Wichurzanie wyjeżdżają całymi rodzinami na partnerskie wycieczki w Tatry. Na pierwszą z nich udali się w Słowackie Tatry Wysokie by wyjść na Koprowy Wierch, leżący po sąsiedzku z najwyższymi Rysami a mierzący zaledwie kilkadziesiąt metrów mniej od najwyższego szczytu Polski. Jak w każdej z wycieczek organizowanych w tym czasie towarzyszył im Ojciec Pio razem z pszczyńskim Hospicjum noszącym jego imię.

Bardzo wczesnym rankiem wyruszyli turyści z Pszczyny w kierunku Słowacji, by po 3 godzinach znaleźć się już na szlaku do schroniska nad Popradzkim Plesem. Stąd po krótkim odpoczynku i dużym śniadaniu powędrowali dalej w kierunku wytyczonego na ten dzień celu. Cały czas powoli do góry, skąd rozpościerały się coraz piękniejsze widoki. Gdy minęli rozwidlenie szlaków, skąd prowadzi droga na Rysy, turystów na ścieżce zrobiło się zdecydowanie mniej. Przepiękne widoki na Grań Szatana, Mięguszowieckie Szczyty, Rysy i Wysoką oraz Osterwę za plecami zapierały dech w piersiach i zachęcały Wichurzan do dalszej wędrówki.

Dłuższy odpoczynek nad Hińczowym Stawem celem zregenerowania sił i atak szczytowy. Panorama z Koprowego Wierchu (2363 m.) jest jedną z najpiękniejszych panoram w całych Tatrach. Najpiękniej prezentują się wspomniane wcześniej szczyty, gdyż są najbliżej położone, jednak poza nimi doskonale są widoczne: Świnica z całą Orlą Percią (najtrudniejszy szlak w Tatrach), całe Tatry Zachodnie, Gerlach i wszystkie otaczające go szczyty, ale także nasza piękna Babia Góra i Pilsko.

Sesja zdjęciowa na szczycie i niestety odwrót, który jest najgorszą częścią każdej wycieczki. W drodze powrotnej jeszcze jeden odpoczynek w schronisku nad Popradzkim Plesem i dalej na parking.

Kolejna wysokogórska bardzo udana wycieczka Wichurzan, którzy przypominają o ubezpieczeniu wszystkim ty, którzy wybierają się w góry za granicę, gdzie akcje ratunkowe są bardzo kosztowne.

Wichurzanie zachęcają jeszcze do włączenia się w akcję „Zdobywamy szczyty dla hospicjum”-

Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie: WWW.wichura-pszczyna.pl

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader