2018-08-18 Tatry- Rohacze z Christianem:)

Galeria zdjęć:)

Wichura z gubernatorem Salzburga w Tatrach!

Honorowy członek klubu turystycznego WICHURA Christian Stockl wraz ze swoją małożonką Magdaleną odwiedzili naszą piękną Pszczynę i oczywiście wybrali się razem z Wichurzanami w góry. Vicegubernator Landu Salzburg co roku w Alpach jest dla młodych turystów przewodnikiem a tym razem to Wichurzanie mogli jemu pokazać nasze piękne góry.

Pierwszego dnia wizyty w Pszczynie Christian z Magdaleną odbyli oficjalną wizytę u burmistrza Dariusza Skrobola . Następnie zwiedzili pałac pszczyński i zagrodę żubrów a na koniec przenieśli się kilkadziesiąt lat wstecz zwiedzając skansen wsi pszczyńskiej.

Następnego dnia wyruszyli razem z Wichurzanami w słowackie Tatry Zachodnie by przejść grań Rohaczy. Najbardziej dłużyła się droga asfaltowa do Chaty przy Tatliakowyym jeziorze, ale dalej w kierunku Przełęczy Zabrat i granicy z Polską szło się coraz żwawiej. Widoki rozpościerające się wokół zapierały dech w piersiach austriackich przyjaciół Wichurzan.

Wyjście na Rakoń i Wołowiec (2064 m.) nie przysporzyło oczywiście żadnych problemów gościom ani turystom z Wichury. Wspinaczka na Rohacz Ostry była wyzwaniem dla niektórych, ale bez problemów wszyscy stanęli na szczycie najpierw Ostrego (2088 m.) a następnie Rohacza Płaczliwego (2125 m.). Tutaj Christian i Magdalena poznali całą topografię tatrzańską, gdyż pogoda tego dnia był wyśmienita. Tatry Wysokie, Bielskie  i Zachodnie ukazywały całą gamę majestatycznych szczytów. Długie zejście do Smutnej Przełęczy a później wielokilometrowa droga do bufetu nieco znużyły turystów, ale bardzo zadowoleni zasiedli przy stole na dłuższy odpoczynek.

Ostatnie kilometry w kierunku Zvierovki upłynęły na przyjacielskich rozmowach i snuciu planów na następne spotkanie w Alpach:)

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader