2018-09-02 GSB dla HOSPICJUM:)- PILSKO

Galeria zdjęć:)

Na kolejną wycieczkę z cyklu: Główny Szlak Beskidzki dla…- tym razem pod hasłem „Wędrówki z Ojcem Pio”, wybrali się Wichurzanie w Beskid Żywiecki na Pilsko.

Pomimo, że pogoda początkowo nie rozpieszczała młodych turystów, wszyscy żwawo ruszyli na kolejną górską przygodę. Po około pół godziny drogi deszcz ustąpił miejsca pierwszym promieniom słonecznym. Cały autobus Wichurzan dzielnie wędrował czerwonym szlakiem z Przełęczy Glinne do schroniska na Hali Miziowej. Stąd większa część grupy wyruszyła jednym z najpiękniej poprowadzonych w tej części Beskidów żółtym szlakiem na szczyt Pilska (1557 m.), po drodze przekraczając granicę na Górze Pięciu Kopców (1540 m.). Charakterystyczna dla tego piętra roślinności kosodrzewina, czyni ten fragment szlaku wyjątkowym. Pomimo kiepskiej tego dnia widoczności młodzi adepci turystyki, mogli podziwiać rozległą panoramę Beskidu Żywieckiego: Babiej Góry i na chwilę odsłaniających się: Romanki i Rysianki.

Pozostali turyści w tym samym czasie uczestniczyli we mszy świętej odprawionej w kaplicy schroniskowej.

Kiedy okno pogodowe kończyło swój „bieg”, Wichurzanie wyruszyli w drogę powrotną w kierunku Korbielowa.

Po niespełna 90 minutach znaleźli się w autobusie i w tym właśnie momencie zaczął padać deszcz…

Kolejnych kilkaset punktów zdobyli Wichurzanie dla Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, a co za tym „idzie” także kilkaset złotych. Najważniejsza jest jednak świadomość czynienia dobra i propagowania idei hospicyjnej wśród naszego społeczeństwa.

Wycieczka została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie- dziękujemy!!!

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader i Maciej Cader