2019-06-23 Gorc Kamienicki:)

zdjęcia w galerii:)

W Gorcach z Wichurą- Gorc Kamienicki i Gorc

Rzadko odwiedzane a jakże piękne rejony Gorców odkrywają przed turystami piękne widoki i niesamowite zakątki w postaci starych chat na szlaku, które przyjmują zmęczonych wędrowców. Do tego mgła, która spowiła góry w ostatnią czerwcową niedzielę, a która nadała niezwykłego klimatu górskiej wycieczce turystom z Pszczyny.

Celem wycieczki była jak zawsze dobra zabawa i spędzenie czasu na świeżym powietrzu poza domem i wszelkiego rodzaju elektroniką. Zdobycie Gorca to dodatkowy atut wędrówki Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Nieopodal szczytu na Hali Gorc Kamienicki stoi bacówka, w której można znaleźć schronienie i chwile wytchnienia przed dalszą wędrówką. Tutaj Wichurzanie odpoczęli i nabrali sił przed zdobyciem szczytu. Wieża Widokowa na Gorcu- 1228 m. nie ukazała niestety wędrowcom pięknych widoków, ale tablice z panoramą pozwoliły na uruchomienie wyobraźni i ujrzenie tego, czego oczy w tym dniu nie zobaczyły:)

W drodze powrotnej do autobusu przelewające się mgły zaczęły ukazywać przepiękną panoramę pobliskich szczytów i pasm górskich. Wichurzanie zakończyli swoją wędrówkę już w towarzystwie promieni słonecznych. Były roślinki, ptaszki, piękna zieleń, no i ta niesamowita mgła:) Towarzyszą Wichurzanom i wszystkim wędrowcom:)

Celem wyjazdów z Wichurą jest dobra zabawa, wspólne, pożyteczne spędzanie czasu wolnego ze swoimi rodzinami a także pozytywne spoglądanie i odbieranie otaczającej przyrody.

Przykrym jest, że zakompleksieni ludzie to, co my nazywamy pięknem spostrzegają jako samouwielbienie:) Współczujemy, a jednocześnie mała nauka dla nich: próby obrażenia innych, nie czynią z Was kogoś lepszego;) Nie lubimy rywalizacji- to takie płytkie:) Życzymy jak zawsze wszystkiego dobrego:) Aha- nie liczba łapek w górę czy w dół świadczy o atrakcyjności wyjazdów:). Dobra robota sama się chwali, a wszystko co mówimy o innych, świadczy tylko i wyłącznie o nas:)- to kolejna lekcja:). My dzielimy się naszą radością i sposobem postrzegania tego świata, który jak dobrze spoglądać- jest naprawdę piękny, pomimo złej energii, którą sieją zazdrośni ludzie.

My zapraszamy na nasze wyjazdy, bo wspólna radość to nieocenione uczucie, którego życzymy wszystkim.

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader