2019-12-15 Wigilia na Przysłopie:)

Galeria zdjęć:)

Górska wigilijka z Wichurą na Przysłopie.

Kilkanaście już razy Wichurzanie organizowali spotkania opłatkowe w górach. I w tym roku nie mogło być inaczej. Pięćdziesięcioosobowa grupa wyruszyła w góry z plecakami pełnymi wigilijnych potraw i smakołyków.

Niewielka ilość śniegu na Koczym Zamku ucieszyła najmłodszych turystów, którzy od razu lepili kule a z nich bałwanki. Cała trasa do schroniska upłynęła miło i przyjemnie w radosnym klimacie. Po niecałych trzech godzinach grupa dotarła do Przysłopia pod Baranią Górą. Tutaj tradycyjnie rozpoczęli wigilijne biesiadowanie od łamania opłatkiem z życzeniami, przez konsumowanie przyniesionych potraw i cieszenie się aniołkowymi upominkami. Tym razem nikt z grupy nie chciał wychodzić na szczyt Baraniej, gdyż wspólne biesiadowanie przy wigilijnym stole było dla wszystkich cenniejsze i ważniejsze.

Jedynie najmłodsi ulegli zimowemu szaleństwu i wykorzystując niewielkie ilości śniegu przed schroniskiem zjeżdżali na czym tylko można było.

Po wigilijnym biesiadowaniu grupa wyruszyła w drogę powrotną- tym razem do Istebnej, skąd wyruszyli w drogę powrotną do Pszczyny.

Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie: www.wichura-pszczyna.pl

Zapraszamy do udziału w naszych wyjazdach wszystkich mieszkańców Pszczyny.

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader