2023-03-05 Rycerzowa- Bieg dla Gai:)

Galeria zdjęć:)

Wichura biegała na rakietach śnieżnych dla Gajusi z Łąki:)

„Tylko to, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić”.

Już od kilkunastu lat w pierwszy weekend marca Wichurzanie biegają na rakietach śnieżnych. Bieg odbywa się zawsze w okolicach Rycerzowych. Prawie zawsze śnieg w tej części Beskidu Żywieckiego dopisywał, jednakże były takie czasy, kiedy turyści biegali z rakietami w rękach, gdyż białego puchu było jak na lekarstwo.

Tym razem śniegu było pod dostatkiem, a dodatkowo jeszcze pięknie prószyło. Tegoroczny bieg dedykowali Wichurzanie Gai z Łąki, która walczy dzielnie by zobaczyć świat. Patronat Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola jeszcze bardziej zmotywował turystów do bicia rekordów czasowych, ale też do nazbierania jak największej kwoty dla Gai.

Po dotarciu do schroniska z Soblówki, rozpoczęły się przygotowania do biegu:) Przebranie to podstawowy element każdego startującego- oczywiście poza rakietami śnieżnymi:) Chętni startowali w dwóch grupach: kobiety plus dziewczynki i mężczyźni plus chłopcy:) Trasa biegu wyglądała następująco: Bacówka Rycerzowa- Przełęcz Halna- Mała Rycerzowa- do szlaku żółtego, i dalej do mety do schroniska. Nagrody rozdano w 3 kategoriach: dzieci, kobiety i mężczyźni. Była również nagroda specjalna w kategorii 60+ dla Halinki oraz fair play dla Anety, za poświęcenie 1 miejsca dla ratowania rękawiczki koleżanki:) Najważniejsza oczywiście była zabawa i radość, która towarzyszyła nie tylko biegającym:) Nagrody dla wszystkich i dodatkowo dla tych na podium, ufundował Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, za co z całego serca dziękujemy:) Po zmaganiach rakietowych przyszedł czas na menu schroniskowe: słynną zupę pomidorową i racuchy z jagodami:)

Dzięki wypiekom Dawidka i Basieńki puszka dla Gai napełniała się błyskawicznie:) Wrzucali do niej datki nie tylko Wichurzanie, ale i turyści, którzy tego dnia przybyli do Bacówki pod Rycerzową. Finalnie po komisyjnym przeliczeniu już w Pszczynie kwoty z puszki, Wichurzanie zebrali dla Gajusi 1540 zł:) Najpiękniejsze jest to, że można pomagać innym.

Kolejna wspaniała wyprawa 50-ciu turystów z Pszczyny. Na następną zapraszają 19 marca w Beskid Śląsko-Morawski na Połomy.

Więcej informacji na temat działalności klubu: www.wichura-pszczyna.pl

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader