Beskid Żywiecki z WICHURĄ:)- 20 września- za nami:)

Pierwszy wyjazd w Roku Szkolnym 2015-2016 zaplanowali Wichurzanie na trzeci weekend września. I tak w niedzielę 20.09 wyjechali w Beskid Żywiecki, by powędrować na Rysiankę i Romankę.

Jednym z zasadniczych celów tego wyjazdu było propagowanie akcji „Zdobywamy szczyty dla hospicjum”, gdyż Wichurzanie bardzo licznie włączyli się do tego przedsięwzięcia. I tak, wyposażeni w naklejki i chorągiewki wyruszyli ze Złatnej Huty w kierunku schroniska na Rysiance. W czasie dwugodzinnego marszu kilka razy musieli schronić się pod świerkami przed padającym deszczem, jednakże nie smuciło to specjalnie nikogo:)

Ciepłe jak zawsze wnętrze schroniska osuszyło i ogrzało dzielnych i zmęczonych turystów. Po trzydziestu minutach większość z nic wyruszyła czerwonym szlakiem by zdobyć Romankę, która objęta jest rezerwatem przyrody. Reszta piechurów czekała cierpliwie w schronisku na swoich towarzyszy. Niecałe dwie godziny zajęło Wichurzanom zdobycie Romanki i powrót do kolegów.

Zanim wyruszyli w dalszą drogę, spałaszowali wspaniałe wypieki przygotowane przez rodziców: ciasta, chlebek i kotlety. Dalsza droga wiodła żółtym szlakiem przez Halę Lipowską na Redykalny Wierch i dalej do schroniska na Hali Boraczej. Brak widoków nie zepsuł wspaniałych humorów i radości wędrowania młodych turystów. Po spożyciu ciepłego posiłku zostało już tylko zejście czarnym szlakiem do Żabnicy Skałki, gdzie czekał na nieco tylko zmęczonych Wichurzan autobus.

Kolejne lekcje topografii, historii i bezpiecznego wędrowania otrzymali wędrowcy. Powoli wdzierające się w górski krajobraz jesienne kolory, cieszyły oczy wszystkich.

Na następne wyjazdy zapraszają w Tatry i Karkonosze a także w Adrszpacko- Cieplickie skały do Czech. Bliższe informacje na WWW.wichura-pszczyna.pl

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader