Puchar Marszałka dla Wichury!:)

Już po raz trzeci włączyli się uczniowie z klubu turystycznego Wichura do akcji Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Sprzątamy Beskidy”. Sprzątali w sumie 6 dni, oczyszczając szlaki na Rawce i Połoninie Wetlińskiej, na Babiej Górze, na Przegibku, Bendoszce i Wielkiej Raczy i ostatniego dnia w Beskidzie Małym, w okolicach Hrobaczej Łąki. W sumie zebrali kilkaset litrów odpadów!!!

W sobotę wyruszyli w dwóch grupach, tak by posprzątać większą ilość terenu. W liczącej prawie 50 osób grupie znalazło się dwóch 4-ro latków, którzy dzielnie razem z innymi uczyli się porządku.  Niezbyt męczący sobotni spacer pozwolił na podziwianie panoramy z polany pod Hrobaczą Łąką, z której widoczne były: Góra Żar, Piilsko, Romanka, Rysianka, Babia Góra, Czupel z Magurką i Jezioro Międzybrodzkie.

Około godziny 13 zebrały się pod schroniskiem wszystkie drużyny uczestniczące w akcji w tym roku. Każdy otrzymał kiełbasę z ogniska z dodatkami, a także upominki przygotowane przez organizatorów. Następnie rozegrane zostały konkurencje, z których dwie wygrali Wichurzanie:)

Dla wszystkich klubów i drużyn przygotowane zostały statuetki, a dla wyróżniających się w sprzątaniu puchary Marszałka Województwa  Śląskiego, który otrzymali również Wichurzanie!

Wspaniała atmosfera, która jak zawsze towarzyszyła tej imprezie, pozwoliła na doskonałą zabawę i wypoczynek wszystkich obecnych. Jednak najważniejsza jest świadomość uczestników, którzy dzięki tej akcji uczą się zachowania czystości i porządku nie tylko w górach.

DZIĘKUJEMY BURMISTRZOWI DARIUSZOWI SKROBOLOWI ZA KOSZULKI!!! Prezentujemy się w nich wspaniale!!!

W trzeci weekend czerwca turyści z Wichury wybierają się w Pieniny i Beskid Sądecki, by stanąć na najwyższych szczytach tych pasm: Wysokiej i Radziejowej.

Galeria zdjęć :)- kliknij

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader