Spotkanie turystyczne u Wichurzan- 23.02.2017:)

W czwartek 23 lutego 2017 r. po raz kolejny w auli Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie odbyło się spotkanie turystyczne dla mieszkańców Pszczyny. Frekwencja zaskoczyła bardzo pozytywnie organizatorów, gdyż aula pękała w szwach. Byli rodzice, przewodnicy, dyrekcja szkoły oraz mnóstwo przyjaciół klubu turystycznego.

Już od samego początku istnienia Wichury, opiekunowie starają się w miarę systematycznie organizować tego typu spotkania, by rodzice, władze miasta oraz zaprzyjaźnieni turyści mogli zobaczyć działalność klubu. To swego rodzaju podsumowanie ostatnich kilkunastu miesięcy wędrówek z Wichurą.

Był śpiew, zdjęcia, filmy, podziękowania oraz wyróżnienia. Takie spotkanie do dobra okazja do wręczenia odznak turystycznych, które młodzi i nie tylko młodzi ludzie zdobywają wędrując po górach. Poza Górską Odznaką Turystyczną prezes pszczyńskiego oddziału PTTK Pan Jacek Czober wręczył 3 odznaki „Orli lot”- za aktywny i twórczy udział w organizacji przedsięwzięć turystyczno-krajoznawczych w swoim środowisku działania. To szczególna odznaka przyznawana naprawdę wyjątkowym młodym ludziom. Otrzymali ją: Maja Przybylska, Mateusz Żupa i Łukasz Bielecki. Najmłodsi uczestnicy wycieczek: Laura, Agatka, dwóch Jaśków, Stasiu, Szymuś i Alek otrzymali dyplomy z tytułem „Włoczykija”.

Tego typu spotkania są też dobrą okazją do podsumowania działań- nie tylko tych z ostatnich kilkunastu miesięcy, ale również od początku działalności Wichury, czyli od prawie 13 lat.  Od października 2003 roku Wichurzanie zorganizowali 175 wyjazdów i imprez, w tym kilkadziesiąt kilkudniowych. Wyjazdy organizowane były w góry Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Austrii, Niemiec, Słowenii i Włoch. W 2009 roku klub uzyskał tytuł „Najlepszego klubu krajoznawczo-turystycznego w Polsce”, na rajdach górskich wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium- w październiku 2016 r. aż trzykrotnie: w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponagimnazjalnych. Klub bierze udział w różnego rodzaju imprezach charytatywnych: GSB dla…, „Zdobywamy szczyty dla hospicjum”, „Sprzątamy Beskidy”, oraz corocznie „ściga się” na rakietach śnieżnych na Rycerzowej. Najważniejsze, że

Jak zawsze na koniec spotkania był pokaz slajdów. Tym razem słuchając ciekawych opowieści oraz oglądając przepiękne zdjęcia, zebrani mogli poznać spory kawałek Islandii. Ta niesamowita pod każdym względem wyspa, zrobiła wrażenie na wszystkich zebranych.

Wichurzanie zapraszają w swoje szeregi turystów w wieku od 2 do 102 lat:).

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader