Spotkanie turystyczne w Starostwie- 28.03.2015 r.- za nami:)

Kolejne spotkanie turystyczne z Wichurzanami miało miejsce 28 marca 2015 r.- tym razem jednak w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Na zaproszenie Waldemara- organizatora przejść Głównym Szlakiem Beskidzkim, do Pszczyny przyjechał Łukasz Supergan- długodystansowiec pokonujący w górach setki kilometrów samotnie.

W przemiłej atmosferze spotkało się kilkudziesięciu turystów by wysłuchać wykładu na temat samotnego przejścia całego łuku Karpat. Opowieść o walce z samym sobą i swoimi słabościami w bardzo samotnym, górskim terenie, gdzie niejednokrotnie przez kilkadziesiąt kilometrów nie spotkał dosłownie nikogo zrobiła wrażenie na wszystkich zebranych. Siła i determinacja jaką prezentuje Łukasz może stanowić wzór dla młodych ludzi, którzy potrzebują takich wzorów by umieć radzić sobie z problemami tego świata. Realizacja marzeń przez Łukasza daje świadectwo młodym ludziom, że warto te marzenia mieć i wcale nie tak trudno o ich wdrożenie w życie. Samotna wędrówka to też pewien sposób na życie, który wybrał Łukasz, a który daje mu satysfakcję i możliwość realizacji samego siebie.

Po spotkaniu w starostwie udali się Wichurzanie do kościoła p/w Podwyższenia Krzyża Świętego na mszę, by poświęcić Palmę Wielkanocną wykonaną tydzień wcześniej w Beskidzie Niskim.

Kolejne udane popołudnie, które spędzili młodzi turyści w towarzystwie całych rodzin.

W drugą sobotę kwietnia zapraszają na wyjazd w Tatry w poszukiwaniu krokusów. I chociaż spadło ostatnio mnóstwo świeżego śniegu w górach, to mają nadzieję zobaczyć i sfotografować piękne zielone polany pokryte fioletowym szafranem.