Sprzątnie Beskidów- 3.06.2017:)

Galeria zdjęć- kliknij tutaj:)

Dyplom Marszałka dla Wichurzan- sprzątanie Beskidów z PTT.

Kolejny weekend z Wichurą w górach- zdobywali szczyty dla hospicjum i sprzątali Beskidy z Polskim Towarzystwem Tatrzańskim.  Wspaniała pogoda, doskonała zabawa i łączenie przyjemnego z pożytecznym- to dla Wichurzan norma.

Wyruszyli z Wilkowic nowym, czarnym szlakiem, który łagodnie pnie się w górę, mijając po drodze Skałę Czarownic. W porównaniu do szlaków w Beskidzie Sądeckim- ten był wyjątkowo czysty, jednak kilkadziesiąt litrów śmieci udało się zebrać. Wśród najczęściej znajdowanych odpadów były butelki plastikowe, szklane, puszki i papierki po słodyczach.

Po dotarciu do schroniska na Magurce okazało się, że ognisko już rozpalone i czeka na turystów. W trakcie pieczenia kiełbasek równocześnie odbywały konkursy z nagrodami dla uczestników akcji. Wichura okazała się najlepsza w łapaniu krążków RINGO:). Doskonale wypadła również Marysia, która świetnie skakała przez skakankę.

Na zakończenie imprezy były podziękowania i dyplomy. WICHURA otrzymała dyplom-podziękowanie Marszałka Województwa Śląskiego pana Wojciecha Saługi.

Bardzo cieszy to, że Wichurzanie wędrują całymi rodzinami, „Zdobywając  szczyty dla hospicjum”. Przepięknie poprowadzony czarny szlak pozwolił na podziwianie widoków a przy okazji na lekcje topografii. Doskonale widoczna Mała Fatra przyciągała wzrok młodych turystów, którzy w te rejony wybierają się już we wrześniu.

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader