WICHURZANIE w Pałacu Prezydenta RP!!! 25.03.2015

Zostali wybrani z ponad 120 tysięcy wolontariuszy tegorocznego 23 już finału WOŚP. Kiedy wysyłali swoje zgłoszenie, nie liczyli za bardzo, że znajdą się pośród 200 wybranych. A jednak się udało!!! 25 marca 2015 roku, czterech wolontariuszy WOŚP z pszczyńskiej Wichury gościło u samego Prezydenta RP- Bronisława Komorowskiego w Pałacu Prezydenckim!

Najpierw spacer po stolicy- Pałac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski, Pomnik Mickiewicza, Stare Miasto a w nim: Zamek Królewski, Syrenka Warszawska i Kolumna Zygmunta. Z daleka mogli również podziwiać stadion narodowy. Kiedy nadeszła godzina 13:00, wszyscy zebrani pod Pałacem Prezydenckim wolontariusze WOŚP z całego kraju, zostali wpuszczeni przez służby BOR do środka.

Po wejściu do sali konferencyjnej zaproszeni goście z niecierpliwością oczekiwali prezydenta RP oraz Jurka Owsiaka. Punktualnie o godz. 14:00 rozpoczęło się oficjalne spotkanie. Najpierw przemawiał znany wszystkim w Polsce i prawie na całym świecie- Jurek Owsiak. Przede wszystkim dziękował wolontariuszom za ich ciężką pracę ale również swoim współpracownikom i tym, którzy całym sercem angażują się w pracę wolontariatu. Można było zobaczyć na filmie oddziały geriatryczne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny ufundowany przez fundację WOŚP.

Następnie głos zabrał prezydent, który z kolei serdecznie dziękował Jurkowi za to wszystko co robi dla Polski i Polaków. Bardzo ciepłe słowa skierował w stronę 200 spośród 120 tysięcy wolontariuszy 23 finału, którzy te słowa przekazali dalej w świat, tak by każdy poczuł jaki jest ważny i jak ciężką pracę wykonuje.
„-To ja wam serdecznie dziękuję za waszą pracę, za wasz entuzjazm, za waszą radość i umiejętność pracowania dla innych” – powiedział Bronisław Komorowski.
„To miła okazja do podziękowań. Chcę w imieniu całej Polski podziękować wam wszystkim. Pragnę podziękować Jurkowi Owsiakowi, jego żonie, całej fundacji, 120 tysiącom wolontariuszy oraz wszystkim osobom, które wrzucały do skarbonek WOŚP choćby symboliczną złotówkę” – podkreślał prezydent.
„- Myślę, że macie wszyscy ogromną satysfakcję z tego, że reprezentujecie i zasłużyliście na wdzięczność Polski dobrych, radosnych uczuć, Polski dobrych, radosnych emocji. Bo przecież w tym wszystkim, co robicie jest wiele dobrych emocji” – mówił. Przyznał też, że niektórzy krytykują WOŚP. „– Ale jestem pewien, że Polska radosnych, dobrych uczuć jest Polską o wiele większą, o wiele ważniejszą. To jest ta Polska, którą staramy się budować” – zaznaczył prezydent.

Po części oficjalnej była chwila czasu na zdjęcia i wpisy do kroniki a później poczęstunek w pałacu prezydenckim- obiad oraz ciasto na deser.

Tyle wrażeń i emocji dostarczyła ta wizyta, że nie sposób wyrazić ich w słowach. Najlepiej oddają te uczucia zdjęcia, na których widać zadowolenie i euforię płynącą ze spotkania.

Niniejszym przekazujemy SERDECZNE PODZIĘKOWANIA PSZCZYŃSKIM WOLONTARIUSZOM Z UST SAMEGO PREZYDENTA BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO oraz JURKA OWSIAKA!!!

Kolejny finał już w styczniu 2016 roku! My jak zawsze gramy i zapraszamy do wolontariatu!

Się ma

Joanna Rozmus- Cader