Wielka Racza z Beskidziakami:)- 1 luty 2015 r.- za nami:) Było bajkowo:)

Wspaniały początek ferii- tak wszyscy Wichurzanie i Beskidziaki ocenili niedzielny wyjazd zorganizowany przez Stowarzyszenie Wichura z SZ2.
Kiedy kilkudziesięcioosobowa grupa czerwono-zielonych turystów wyruszyła żółtym szlakiem w kierunku Wielkiej Raczy, rozpoczęła się kolejna wspaniała, górska przygoda młodych turystów. Przyodziani w czerwone chusty i koszulki Wichurzanie, oraz w zielone chusty i koszulki Beskidziaki, prezentowali się w zimowej szacie Beskidu Żywieckiego wspaniale.

Wichurzanie i Beskidziaki na Wielkiej zimowej Raczy.
Integracja dwóch klubów turystycznych to rewelacyjny pomysł, który kontynuowany będzie w przyszłości. Obydwa zespoły miały okazję powędrować w zimowym sprzęcie górskim, to znaczy w ruch poszły raki i rakiety śnieżne. Przepiękne widoki w czasie wędrówki na szczyt, rekompensowały zmęczenie i wylany pot młodych turystów.  Pięknie ośnieżone szczyty Tatr, oraz jawiąca się w niewielkiej odległości Mała Fatra z Wielkim Rozsutcem na czele, robiły wrażenie na wszystkich. Do tego krajobraz niczym z krainy Królowej Śniegu i nie zabrakło uśmiechu na żadnej twarzy.
Dotarli na szczyt Wielkiej Raczy wraz z chmurą, która w momencie zasłoniła piękne widoki. Jednak nic nie było w stanie zmącić wspaniałych nastrojów wszystkich turystów. Najbardziej cieszy to, że integrowali się z młodymi również nieco starsi wędrowcy- czyli ich rodzice, a było ich aż dziesięciu. Nadszedł czas na odpoczynek i posiłek w schronisku. Tam też zostały wręczone kolejne Górskie Odznaki Turystyczne, a czas umilał wspólny śpiew przy gitarze. Warto również wspomnieć, że do schroniska dotarł też dzielny Pan Rysiu- kierowca, który od lat jeździ z Wichurzanami na wyprawy.
Po odpoczynku przy kominku, żeby tradycji stało się zadość, przyszedł czas na wojnę na śnieżki. Jak zawsze nie było pokonanych, za to wszyscy czuli się zwycięzcami, głównie dlatego, że tak wspaniale spędzili czas. Najważniejsze jednak, że młodzi turyści wrócili cali i zdrowi do domów, a wiedzę którą nabyli na temat turystyki zimowej, będą mogli wykorzystać na następnych wyjazdach.
Na stronie www.wichura-pszczyna.pl można znaleźć „rozkład jazdy” Wichurzan na ten rok. Dziękując Beskidziakom za wspólną wędrówkę, zapraszają w marcu na „Bieg na rakietach śnieżnych”.
Z podziękowaniami wszystkim za mile spędzony czas,
Joanna Rozmus-Cader

Dodaj komentarz