Zwycięstwo Wichury w rajdzie PTTK!!!- za nami:)

Po zimowej wygranej Wichury w Biegu na Rakietach Śnieżnych oraz wiosennym zwycięstwie i II miejscu w I Rajdzie Górskim dla Szkół Podstawowych, a także Pucharze Marszałka Województwa Śląskiego w czasie podsumowania akcji Sprzątamy Beskidy, przyszła pora na najwyższe miejsce na podium w rajdzie górskim organizowanym przez PTTK oddział Pszczyna, dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Już na początku września zdecydowali Wichurzanie, że wystawią na rajd 3 drużyny. Wiele czasu spędzonego w górach, przyniosło efekty – zwycięstwo w jednej z najważniejszych w ciągu roku rozgrywek.
Wichurzanie wyruszyli w sobotę, 4 października spod szkoły, by autobusem dotrzeć na Przełęcz Glinne, skąd czerwonym Głównym Szlakiem Beskidzkim udali się w kierunku schroniska na Hali Miziowej. Ubrani w nowe jubileuszowe koszulki ufundowane przez Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola, byli rozpoznawani przez wszystkich. Mocno ubłocony szlak dał się jednak we znaki wędrowcom, a zwłaszcza Robertowi, który wylądował w bagnie. Nie przeszkodziło to jednak Wichurzanom w pokonaniu kilkuset metrów przewyższenia, by dotrzeć do rozwidlenia szlaków: czerwonego z niebieskim. Był to bardzo ważny punkt na trasie, gdyż właśnie w tym miejscu rozegrała się walka o miejsca na mecie rajdu.
Młodzi turyści dostali do rozwiązania test składający się z 22 pytań, które jak się okazało, nie przysporzyły im większych problemów. Wiedza zdobywana systematycznie w czasie wyjazdów, pozwoliła na szybkie udzielenie odpowiedzi na wszystkie zagadnienia. Po krótkim odpoczynku ruszyli dalej w kierunku schroniska. Po dotarciu na metę i uzupełnieniu kalorii, rozpoczęli wędrowcy umilanie czasu sobie i innym poprzez śpiew przy akompaniamencie gitary. Dość cichy melodyjny początek zamienił się w głośną sztukę wokalną, angażującą sporą część turystów w schronisku.

Nadeszła jednak pora ogłoszenia wyników quizu. Na 18 startujących drużyn w rajdzie Wichura po raz kolejny okazała się najlepsza i stanęła na najwyższym stopniu podium! Radość wszystkich klubowiczów była niesamowita. Liczniki do rowerów, które stanowiły nagrodę za I miejsce, bardzo ucieszyły zwycięzców. Po zrobieniu wspólnej fotki, wszyscy uczestnicy rajdu w towarzystwie przewodników wyruszyli w Kierunku Korbielowa, gdzie czekały na nich autobusy.

Jak zawsze, tak i teraz najważniejsza dla Wichurzan była jednak dobra zabawa a także możliwość usystematyzowania i pogłębienia zdobytej wiedzy na wcześniejszych wyjazdach. Taki rajd to świetna okazja do przypomnienia sobie wiadomości zdobywanych przez wiele lat w czasie górskich wędrówek.

Rok 2014 – jubileuszowy dla Wichury, jest rokiem zwycięskim pod każdym względem. Uroczystość 10-ciolecia obchodzić będą członkowie stowarzyszenia 22 października, a gościem specjalnym będzie sam Krzysztof Wielicki. Więcej informacji na temat klubu na stronie www.wichura-pszczyna.pl.


Joanna Rozmus-Cader