Zwycięstwo WICHURZAN w rajdzie:)!!!

Jak co roku w pierwszy weekend października pszczyński oddział PTTK zorganizował dla szkół naszego powiatu rajd górski. Tegorocznym tematem przewodnim były Źródła Wisły, a meta rajdu wyznaczona została w schronisku na Przysłopiu pod Baranią Górą. Na starcie rajdu stawiło się aż 20 drużyn.

Trzy drużyny reprezentowały Wichurę w tegorocznym rajdzie: Wichura, Wichurka i Huragan. Swoją wędrówkę rozpoczęli w towarzystwie 3 przewodników z Przełęczy Salmopolskiej przez Malinowską Skałę w kierunku Baraniej Góry. Przepiękne pogoda i halny, które towarzyszyły wędrowcom uatrakcyjniały wycieczkę. Wspaniała górska panorama pozwalała na kolejne lekcje topografii, gdyż doskonale były widoczne Tatry, Mała Fatra, Wielki Chocz, Beskid Żywiecki, Śląsko-Morawski, Beskid Mały i wcinające się weń doliny.

O godz. 11:30 wszystkie drużyny rozpoczęły rozwiązywanie quizu, który decydował o kolejności zajmowanych miejsc na podium. Po burzy mózgów nastąpił krótki odpoczynek i ruszyli młodzi wędrowcy dalej w kierunku Baraniej Góry, która stała się rewelacyjnym punktem widokowym w kierunku południowym, gdyż powalone drzewa odsłoniły panoramę.

Zejście do schroniska zajęło nieco ponad godzinę i można było się posilić ciepłą zupą a także spotkać z zaprzyjaźnionymi drużynami z innych szkół. Dodatkowo wszyscy zwiedzili muzeum Historii Turystyki Górskiej, które mieści się w osobnym budynku przy schronisku.

No i nadeszła pora na ogłoszenie wyników. Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjów zajęła drużyna Wichura wraz z drużyną z gimnazjum ze Studzionki!:) Radości było co niemiara, pomimo, że i tak najbardziej liczy się wspólna wędrówka, spotkanie i zabawa. Po rozdaniu nagród wszystkie drużyny udały się do autobusów, by szczęśliwie wrócić do Pszczyny.

Dziękujemy pszczyńskiemu oddziałowi PTTK za wspaniałą zabawę, za możliwość spotkania z innymi turystami oraz gratulujemy udanej organizacji i pomysłowości.

Wichurzanie zapraszają za dwa tygodnie w Karkonosze i Adrszpacko-Teplicke Mesto.

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader