Wigilia Wichurzan na Błatniej- 21 grudnia 2014 r.- za nami:)

Prawdziwie zimowa wigilia Wichurzan!

Kiedy rano 21 grudnia Wichuarznie wyjrzeli przez okna swoich domów, dosłownie powiało grozą. Silny wiatr i ulewa nie nastrajały optymistycznie. Jednak jak zawsze pełni wiary młodzi turyści wyruszyli busem do Jaworza, by stamtąd ruszyć na szlak prowadzący do schroniska na Błatniej. Już na parkingu było biało, a wiatr, który w Pszczynie wiał niemiłosiernie, tutaj ucichł zupełnie. Kiedy zaczął prószyć śnieg Wichurzanie kroczyli już dzielnie po szlaku.

Prawdziwa zima była zaskoczeniem dla wszystkich a jednocześnie największą radością i najwspanialszym prezentem na dzisiejszą wigilię. Rzucanie śnieżkami nie miało końca. Po około 2 godzinach prawie 50-cio osobowa drużyna stawiła się w schronisku na Błatniej, gdzie czekał już na stołach gorący barszczyk z uszkami. Obok niego stanęły potrawy przygotowane przez rodziców a przyniesione przez Wichurzan do schroniska: makówki, karp, kapusta z grzybami, śledzie, bigos, gyros, pierniki, rogaliki, szarlotka i wiele, wiele innych wspaniałości.

Biesiadowanie rozpoczęli od modlitwy i łamania się opłatkiem z życzeniami. Po wigilii zostały wręczone prezenty czyli odznaki GOT- zwykłe, zimowe i GSB. Następnie rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Ucztowanie nie miało końca, ale najmłodsi bardzo chcieli już wyjść przed schronisko, bo tam czekał śnieg!

No i rozpoczęła się prawdziwa wojna na śnieżki- nie było nikogo, kto przez chwilę nie był by prawdziwym bałwanem! Po wszystkim przed schroniskiem pozostało tylko pole walki- można się było od razu domyśleć, co tam się działo:). Niestety pozostało już tylko zejście do busa i powrót do Pszczyny.

To był naprawdę udany wyjazd, a rodzicom czekającym przed szkołą trudno było uwierzyć w prawdziwą zimową aurę podczas wycieczki, gdyż w Pszczynie lało, wiało i padał nawet grad. Cieszymy się z udziału rodziców w naszych wyjazdach:). 11 stycznia Wichurzanie będą się udzielali w finale WOŚP, gdyż są współorganizatorami sztabu miejskiego WOŚP w Pszczynie. Na następny wyjazd zapraszają 17 stycznia- oczywiście gdzieś w góry.

Życząc wszystkim spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia zapraszają do obejrzenia swojej strony www.wichura-pszczyna.pl.

Z turystycznym pozdrowieniem

Joanna Rozmus-Cader

Dodaj komentarz